Založ si blog

Len o nej. .. (a mne)

Niekedy si veľa vecí nepamätáme, a to údajne preto, lebo máme obmedzenú kapacitu gebuľe. Ja si však myslím, že výnimočné chvíle si pamätáme veľmi dobre po celý život. Áno, aj ráno, aj večer, v lete či v zime, vo vzduchu, na vode i na súši. Presne také to bolo aj s Antónoiu, totiž Toťou, ako ju zvyknem volať. Vlastne zvykla som, kým z nej poľský nákladiak neurobil dve, bohužiaľ bez schopností venovať sa naďalej svojej kamarátke- mne.

Zoznámili sme sa presne 14. marca roku 19xx (áno mám komplex z veku) o 17:00 hod. v piatok. Štatisticky sa najčastejšie možno s niekým zoznámiť na pracovisku, dovolenke, nejakom podujatí (diskotéka či koncert filharmónie) a top miesto má dnes zrejme internet. My dve sme neboli ani jeden z týchto prípadov (inak tú štatistiku som len tak strelila od oka, ale niečo na nej bude).

Vystúpila som z autobusu a na nástupišti bola poriadna mela, trma-vrma a ešte kopec iného. Drala som sa cez tých ľudí, keď zrazu sa zem zachvela. No nie veru od zemetrasenia, ale stratila som pevnú pôdu pod nohami, pretože na zemi bol mrázik (nie ten dedo). Topiaci sa aj slamky chytá, no a keďže som sa nechcela pobozkať zo zemou, tak som chmátala rukami po tej slamke. Bola to veru poriadna slamka. Ale aj tak som skončila na tej zemi, lenže nie sama a trapas sa podelil dvoma. Polku trapasu som teda zabezpečila pre tú slamku, totiž Toťu.

Bola fakt nesmierne štíhla. V tej chvíli ma napadlo, že som sa mala zachytiť o nejakú obéznu slamku, ale teraz viem, že by som túto chvíľu nezmenila nikdy. S Toťou môj život nadobudol poriadne grády. Nie, nechodili sme po autobuskách robiť šou, ale…

Každá z nás bola sama o sebe poriadna nuďaska, šedá myš. Spolu sme však tvorili niečo ako keď sa smelo napijete vody v afrických krajinách- „NEZASTAVITEĽNÉ“. Náš myšlienkový ping- pong bol neporaziteľný. Získala som svoju chýbajúcu polovičku, a pritom som jej nemusela žehliť košele ani variť sviečkovú,… Riešili sme spolu všetky životne dôležité veci: nákupy, ohováračky, kozmetické prípravky, telenovely,…

Jedného dňa sme sa rozhodli urobiť niečo odvážne. Tak sme si šli zajazdiť. Ja na bielom a ona na hnedom koňovi. Koníky boli krásne, mali červené uzdičky a my sme vyzerali vznešene. Normálne nám to šlo (na moje počudovanie). Ten vietor vo vlasoch na nezaplatenie. Potom sme však presedlali na labute a nakoniec sme skončili na kyvadle. Tam však skončila aj všetka sranda a my staré kravy sme odchádzali z kolotočov s podráždenými žalúdkami.

Šialenosť sme sledovali jedine v spätnom zrkadle- nemala na nás. Nám sa všetko zdalo úplne v poriadku. Áno aj to, keď sme sa v obchodoch fotili s figurínami akoby to boli normálne ľudské tvory. V tých chvíľach som si pripadala ako superhrdinka z komixu a mojou zbraňou bola práve Toťa, no a ja som bola jej. Tak sme fungovali…

Viete, keď sme sa s Toťou vtedy zrazili na autobuske spustila som na ňu vlnu ospravedlnení. Pomohli sme si vstať a ona sa usmiala so slovami: „Lepšie akoby ma mal prejsť náklaďák…“ Obe sme sa zarehotali. Pozvala som ju na kávu- viedenskú. Chcela aj šľahačku.

A teraz čo? Nejaké rady?

Pôjdem sa poobzerať po autobusovej stanici… Viem, že Toťu už nenájdem…

Máme pokazené oči!

14.05.2015

Ďakujem Tamarke! Zdalo sa, že dnešok sa nebude vymykať priemeru, avšak napokon to bolo úplne inak a podvečer som dostala veľmi silný energošok! To je ako keď si dobijete „baterky“ úplne viac »

Prečo sa ho bojíme, hoci sme ho sami vytvorili ?

12.05.2015

Denne vytvárame množstvo vecí rôzneho charakteru a mnoho z nich i podvedome. Vytvárame si nové kamarátstva, stravovacie návyky, názory na spoločenské udalosti, presvedčenia, pekné záhradky viac »

Pohoda za volantom: vysoká rýchlosť!

27.03.2015

Opäť za volantom! Zvyčajne sa ponáhľame, lebo musíme ešte zabehnúť tam a tam, za takým a takým človekom. Všetko naplánované do minúty, lebo čas treba efektívne využívať, lebo ak nie, viac »

počasie, sneh

Na horách sneh, v nížinách blato

15.12.2018 07:00

Kým v stredných a vysokých polohách sa zvianočnieva, v nížinách sa zrejme k najkrajším sviatkom roka došmýkame po blate.

Národný futbalový štadión

TOP 5 videí týždňa TV Pravda

15.12.2018 06:00

Bude obchvat Bratislavy v roku 2020? Klamal Kiska? Kam zmizli eurofondy na kultúru? Kde sa ukrýval Šajgal? Ako sa vám páči nový Národný futbalový štadión?

kiska

VIDEO: Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov

15.12.2018 06:00

Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove ako na bežiacom páse. Kauza podvodu s pozemkami sa Kisku dotýka čoraz viac.

protest, demonštrácia, maďarsko, soros, sorosova univerzita,

Demonštranti pokračujú v protestoch Budapeštou proti zákonníku práce i Orbánovi

14.12.2018 21:49

V piatok večer pochodovalo niekoľko tisíc demonštrantov s maďarskými vlajkami a vlajkami Európskej únie.

klarine

Som jednoduchá žena! V živote chcem najmä nájsť vnútorný pokoj. Milujem drobné radosti, ktoré ma tu a tam postretnú. Mojím životným poslaním je vidieť ľudí okolo seba šťastných (takže mám čo robiť priatelia)!!!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 21766x
Priemerná čítanosť článkov: 1209x

Autor blogu

Kategórie